«Замість радості витерпів хрест»

У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич», де розгорнута виставка давніх галицьких плащаниць та інших богослужбових речей, відбулася Хресна дорога, яку очолили Галицький декан УГКЦ о. Ігор Броновський та священик церкви Різдва Христового в Галичі о. Володимир Кузюк. Крім працівників заповідника, на Хресній дорозі були присутні парафіяни галицької церкви.

Наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич»  читали тексти кожної з 14-и стацій, роздумували про муки і страждання, які витерпів за нас Христос, молилися за тих, хто за щоденними клопотами не бачить дороги до спасіння, не чує голосу Бога.

Галичани і гості міста мають унікальну можливість побачити дев’ятнадцять плащаниць, що датуються кінцем XVIIІ – першою половиною ХХ століть, зібраних учасниками релігієзнавчо-пошукового експедиційного загону в галицьких храмах. Насамперед привертає увагу копія Туринської плащаниці, привезеної з монастиря Успіння Матері Божої ЧСВВ в с. Погоня Тисменицького району. За євангельським переданням, Йосиф Ариматейський загорнув у полотно тіло Ісуса після того, як його зняли з хреста. Священна реліквія зберегла образ самого Господа. Тому християни в час Великого посту поклоняються плащаниці, яка до Воскресіння символізує мертве тіло Христове, а після Воскресіння – образ Спаса, який перебував ще 40 днів на землі до Вознесіння.

По-своєму цікаві плащаниці з храмів сіл Бовшів, Придністров’я, Демешківці, Різдвяни, Перлівці, Курипів, Крилос, Комарів, Мединя, Дубівці, Бишів, Бринь, Пітрич, Козина та міста Галича.

Давні галицькі майстри сумлінно намагалися передати ознаки мертвого тіла Ісуса Христа, з пієтетом вимальовували образи Богородиці, святих апостолів та ангелів. На всіх полотнах по периметру розміщено напис церковнослов’янською мовою тропаря на Велику П’ятницю: «Благообразний Йосиф сo древа снем пречистоє Тіло Твоє, плащаницею чистою обвив і во гробі новім положив».

Ісус взяв на Свої рамена тяжкий хрест, витерпів за нас нелюдські муки, а ми так часто ображаємо Його, забуваючи про те, що лише з Богом можна подолати найбільші труднощі.

Любов Бойко.

Expeditions

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідницька експедиція Заповідника. Науковим консультант...

28 Mar 2011 Hits:3373

Read more

Architecture

The Castle of Halych

The prominent historian, one of the researchers of ancient Halych A. Petrushevych considered, that t... Read more

05 Apr 2011 Hits:14910

Churches of the Karmelits

In the war-time in 1655 the church and the buildings of the monastery were blasted and emptied. The ... Read more

02 Apr 2011 Hits:14852

The Churche of the Nativity

Nobody of researchers was lucky enough to set the date of the constructions of the church, although ... Read more

02 Apr 2011 Hits:1387