Співробітники Національного заповідника «Давній Галич» відзначили чергову річницю

Свою чергову, дванадцяту, річницю створення Національного заповідника «Давній Галич» співробітники нашої установи відзначили в праці. В залі засідань заповідника відбулися урочисті збори, на яких мова йшла про роботу установи за рік, що минув. Заступник генерального директора з наукової роботи Ярополк Клюба розповів про досягнення науковців, археологів, музейників. Про роботу відділів охорони культурної спадщини, інформаційно-видавничого та охорони природи заповідних територій говорив заступник директора з питань розвитку та охорони культурної спадщини Володимир Дідух. На зборах виступив генеральний директор-науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський. Співробітники заповідника пролонгували Угоду між колективом та генеральною дирекцією.

Відтак у виставковій залі відділу фондів заповідника було відкрито виставку художніх робіт студентів та викладачів інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та студентів Львівської національної академії мистецтв під назвою «Нова інтерпретація галицького духу». Вступним словом її відкрив генеральний директор-науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський. Потім слово мала співробітниця відділу охорони культурної спадщини, організатор виставки Христина Березовська. Вона розповіла присутнім про митців та їхні роботи, які представлені на виставці. Під час презентації виступили міський голова Галича Орест Трачик та кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри декоративно-ужиткового мистецтва інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Юрій Юсипчук. 

Художники-керамісти О. Голоневський, Р. Кудрявцев, В. Скрипник запропонували свої декоративні об’ємно-пропорційні композиції, оздоблені рельєфними плетінковими та орнітоморфними мотивами, які на площині містифікуються і стають позачасовими. Створені ними фантастичні композиції втілюють в собі не просто образ минулого, а глибоко-особистісний погляд на той чи інший зріз галицької історії. Їхні керамічні твори відображають не тільки звичаї і смаки, але через них і сам дух княжого часу.

Окрема низка робіт присвячена сакральній тематиці. Такі художники, як В. Городецький, Р. Півень, Є. Мельничук в різних матеріалах (метал, кераміка) прагнули показати, у що перетворюється наше життя, коли забуваються релігійні заповіді та канони. Реалістичні образи святих і цілі сюжетні композиції, гармонійно вплетені в стилізовані абстрактні галицькі мотиви, наводять нас на ключовий момент істини.

У живописний світ поліхромних барв вводить нас І. Ткачівський. На виставці він представляє пейзажний і портретний живопис з архітектурними мотивами зруйнованих галицьких храмів. Загалом, кожен автор віддав данину історії й мистецтву рідного краю. І цьому переконається кожен, хто відвідає виставку. А вона діє з 6 листопада до 26 грудня 2006 року.

Image Gallery

  • Image folder specified does not exist!
  •  

Expeditions

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідницька експедиція Заповідника. Науковим консультант...

28 Mar 2011 Hits:3431

Read more

Architecture

The Castle of Halych

The prominent historian, one of the researchers of ancient Halych A. Petrushevych considered, that t... Read more

05 Apr 2011 Hits:14944

Churches of the Karmelits

In the war-time in 1655 the church and the buildings of the monastery were blasted and emptied. The ... Read more

02 Apr 2011 Hits:14889

The Churche of the Nativity

Nobody of researchers was lucky enough to set the date of the constructions of the church, although ... Read more

02 Apr 2011 Hits:1418