Галич серед переможців акції «7 чудес України»

9 листопада, в День української писемності та мови, в Києво-Печерській лаврі відбулася церемонія нагородження переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка «Рідна країна». Акція стартувала у березні 2016 року, наше місто також долучилося до неї. 1 червня серед усіх заявок на участь від представників місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів тощо Оргкомітет відібрав 21-го фіналіста. Протягом літа-осені вони мали можливість презентувати для журналістів та громадськості свої міста. Глядачі побачили на телеканалах України і невеликі відеоролики про Галич.

Переможці акції визначалися за сумою результатів Інтернет-голосування та опитування експертів (50/50), до числа яких входять керівники національних заповідників, музеїв, кафедр туризму вищих навчальних закладів України, науковці, представники туристичних компаній. За результатами Інтернет-голосування Галич (9,616 голосів) напередодні впевнено тримався в трійці лідерів. Випереджали його лише Хуст (Закарпатська обл., 10,538 голосів) та Біла Церква (Київщина, 10,048 голосів).

Отож Оргкомітет визначив такі міста-переможці в акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» (за абеткою): Бердянськ (Запорізька обл.), Біла Церква (Київська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.), Хуст (Закарпатська обл.). Крім того, спецномінаціями відзначено Бердичів (Житомирська обл.), Жовкву (Львівська обл.), Теребовлю (Тернопільська обл.) як міста, що мають значний туристичний потенціал і зацікавленість місцевої громади у розвитку своїх населених пунктів. Про ці десять міст у 2017 році знімуть історичні фільми та виготовлять різноманітну поліграфічну продукцію.

На церемонію нагородження були запрошені генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин та голова Галицької міської ради Орест Трачик. Вони отримали диплом з рук Жанни Боднарук, заслуженої артистки України, в минулому галичанки, котра висловила радість з приводу того, що Галич є серед переможців.

Любов Бойко.

Фото з сайту http://7chudes.in.ua

Expeditions

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідницька експедиція Заповідника. Науковим консультант...

28 Mar 2011 Hits:3373

Read more

Architecture

The Castle of Halych

The prominent historian, one of the researchers of ancient Halych A. Petrushevych considered, that t... Read more

05 Apr 2011 Hits:14910

Churches of the Karmelits

In the war-time in 1655 the church and the buildings of the monastery were blasted and emptied. The ... Read more

02 Apr 2011 Hits:14852

The Churche of the Nativity

Nobody of researchers was lucky enough to set the date of the constructions of the church, although ... Read more

02 Apr 2011 Hits:1387