Знайти ядро розвитку і функціонування духовно-культурного центру Галича

Проблеми щодо розробки стратегії створення, розвитку та функціонування духовно-культурного центру в селі Крилос та місті Галичі були обговорені на зустрічі в заступника голови обласної  державної адміністрації Ігоря Пасічняка.

До зустрічі були запрошені перший заступник голови Галицької районної державної адміністрації Микола Попович, голова районної ради Павло Андрусяк, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації  Володимир Федорак, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Володимир Великочий, доктор  історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Мирослав Волощук, спеціалісти управління культури та науковці заповідника.

–  Сьогодні є необхідність подальшого поглибленого наукового розгляду існування і ролі Галича в контексті української та європейської історії, з метою вивчення і збереження історичного, духовного і культурного надбання галицької громади. Тому ми повинні знайти те ядро на якому будуватиметься туристичний розвиток у Галичі-Крилосі, – висловив думку щодо мети зустрічі заступник очільника облдержадміністрації.

– Зважаючи на те, що 27 жовтня Національним заповідником «Давній Галич» буде проведено міжнародну наукову конференцію «Галич і галицька земля: досвід і проблеми збереження історико-архітектурної спадщини середньовічних міст в Україні і Європі», до участі в якій долучилося чимало провідних світил української історичної науки, є пропозиція в рамках конференції запропонувати науковцям дискусійну панель, і обговорити проблеми щодо розробки стратегії створення,  розвитку та функціонування духовно-культурного центру, – зазначив Павло Андрусяк.

– Зважаючи на те, що ми наближаємося до відзначення 1120-річчя першої згадки про Галич, слід розглянути й можливість спорудження сучасного музею історії Галича, а також  перепоховання останків князя Осмомисла в Галицькій землі, – продовжив думку голови ради Микола Попович.

–  Ми маємо історичний фон – Галич. Нам не потрібно вигадувати колесо. Національний заповідник «Давній Галич» має розроблену стратегічну концепцію і цілий ряд пропозицій щодо вирішення даних проблеми  шляхом реставрації, консервації, музеєфікації та реабілітації культурної спадщини давнього Галича й формування на цих об’єктах бази історичного, релігієзнавчого та патріотичного туризму. Але нам необхідно звернути увагу й  формування структури рекреаційних ресурсів призначених для перебування туристів різних вікових груп (альтернативних туристичних об’єктів, обладнаних місць для розваг та відпочинку туристів, дитячих майданчиків), інфраструктури для приїжджих туристів, мережі під’їзних шляхів до туристичних об’єктів, обладнаних автостоянок тощо. Сьогодні для Галича це проблема номер один і вимагає чималих коштів.  Крім того ми з року в рік говоримо про необхідність  музеєфікації фундаменту Успенського собору, реставрацію каплиці святого Василія Великого, здійснення капітального ремонту Митрополичих палат, проведення ремонтних робіт у храмі Пантелеймона, завершення робіт по Галицькому замку. Не забуваємо й про популяризацію Галича через друковані видання. Зрештою, цей список можна продовжувати. І зауважте частину робіт ми намагаємося здійснювати власним коштом і силами. Нам потрібна підтримка. Тоді стане можливим вирішення викладених вище проблем, – зазначив Володимир Костишин.

Підводячи підсумок зустрічі і зважаючи на актуальність проблем учасниками було вирішено донести інформацію про створення духовно-культурного центру в селі Крилос та місті Галичі  до учасників наукової конференції 27 жовтня, створити «дискусійну панель» і робочу групу з дослідження проблеми ти підготовки наукової концепції розвитку заповідника, з обґрунтуванням основних завдань для виконавців робіт.

 

 

Ярослав ПОТАШНИК

Expeditions

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідницька експедиція Заповідника. Науковим консультант...

28 Mar 2011 Hits:3472

Read more

Architecture

The Castle of Halych

The prominent historian, one of the researchers of ancient Halych A. Petrushevych considered, that t... Read more

05 Apr 2011 Hits:14964

Churches of the Karmelits

In the war-time in 1655 the church and the buildings of the monastery were blasted and emptied. The ... Read more

02 Apr 2011 Hits:14910

The Churche of the Nativity

Nobody of researchers was lucky enough to set the date of the constructions of the church, although ... Read more

02 Apr 2011 Hits:1443