Творчий тандем «МольфАРТ» у Галичі

Душа моя поверх одежі

І славу жебрають слова,

Поволі звужуються межі,

А я, ти знаєш, ще жива…

І вже, ти знаєш, анітрохи

Не жду на війнах прикриття,

Лиш дні мої, мов скоморохи,

Підімітовують життя.

Цими днями,  чи не вперше, галичани мали змогу відчути і подив, і захоплення, перейнятись чутливістю до вібрацій часу і порухів людської душі, глибокою філософічністю, багатою образністю і метафоричністю – усім тим, що творить красу рідного Слова.

А ще, через призму ідей і образів по-іншому зрозуміти світ і взаємодію з ним,  дослухатися до мелодії Карпат, відображеної у чудових світлинах завдяки своєрідним сакральним символам – мандалам.

Все це відбувалося під час зустрічі з  прекрасним мистецьким тандемом – поетесою і фотохудожником, Властою  Власенко та Русланом Трачем, які завітали до Картинної  галереї  Національного заповідника «Давній Галич» з творчим етно-проектом «МольфАРТ».

Власта Власенко лауреат літературної премії імені Бориса Нечерди заснованої Лігою українських меценатів та редакцією журналу «Київ», премії ордену карпатських лицарів літературного фестивалю «Карпатський Пегас».

З  цих віршів випливало  щось нерозгадано-ностальгійне, переливаючись із  звучанням молитовної музики, яку може чути тільки жіноче серце. Вірші впліталися в світлини фотохудожника, в створені ним мандали і утворювали єдину візуальну композицію.

Затамувавши подих, під звуки дримби  присутні слухали  поезію, написану чудовою мовою з елементами гуцульського діалекту,  як в традиційній манері, так і в модерному стилі.

Руслан Трач  народився у Верховині, серед  гір, якими скріплений його гуцульський характер. Для нього  Карпати – це не просто натхнення. Це усі смисли, які дають розуміти, для чого народився, для чого призначений. Митець уже добре відомий автентичними фотографіями та проектами «Инчий світ», «Сім ночей», асоціативними картами «Бакунтові ключі».

Він є автором та учасником ряду  виставок та унікальних мистецьких проектів, суть яких – у збереженні і розвитку карпатської, зокрема, гуцульської культури. Для нього  захоплення фотографією це не лише спосіб доторкнутися до невидимого світу, а й пошук внутрішньої гармонії в сучасному динамічному суспільстві.

Ці двоє молодих, здавалося б, різних  людей поєдналися у творчому проекті «МольфART», злучивши воєдино світлину і поезію з метою створення окремого виду мистецтва наповненого енергетикою Карпат і розумінням глибин гуцульського світосприйняття.

 

Ярослав Поташник

Image Gallery

  • Image folder specified does not exist!
  •  

Expeditions

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідницька експедиція Заповідника. Науковим консультант...

28 Mar 2011 Hits:3472

Read more

Architecture

The Castle of Halych

The prominent historian, one of the researchers of ancient Halych A. Petrushevych considered, that t... Read more

05 Apr 2011 Hits:14964

Churches of the Karmelits

In the war-time in 1655 the church and the buildings of the monastery were blasted and emptied. The ... Read more

02 Apr 2011 Hits:14910

The Churche of the Nativity

Nobody of researchers was lucky enough to set the date of the constructions of the church, although ... Read more

02 Apr 2011 Hits:1443