Нова експозиція у Картинній галереї

Оновлено експозицію в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич». 11 травня 2010 р. відбулося відкриття виставки «Нескорені», яку підготувала для огляду науковий співробітник науково-освітнього відділу Христина Береговська. Разом з Галицьким деканом УГКЦ о. Василем Завірачем присутні помолилися за душі залиблих за волю України.

Плакати-банери розповідають про нелегкі будні вояків УПА, часто безіменних героїв, що поклали свої молоді долі на олтар боротьби за свободу рідного народу, незалежність Вітчизни. На чудом вцілілих знимках – провідник ОУН Степан Бандера в оточенні рідних та побратимів, інші видатні постаті української історії. Як зазначив, відкриваючи виставку, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, завдяки світлинам ми переносимось у ті буремні роки, маємо змогу відчути дух того часу. 

Напевне кожен з нас із замилуванням роздивлявся старі фотографії з сімейного альбому, що наче магнітом притягують до себе. Ось і зараз, дивлячись на стрункі постаті молодих людей, яких увіковічнив миттєвий спалах старомодного фотоапарата на триніжку, задумуєшся про те, що, можливо, по-іншому склались би долі цих юних вродливих хлопців і дівчат – в інший час, в інших обставинах. Але тоді вони вибрали шлях боротьби – дорогу до свободи і Вічності.

Органічно вписалися в експозицію ікони трьох львівських мисткинь: Наталії Чубак, Анастасії Александрової, Анни Крук. Молоді художниці вже не раз брали участь у різноманітних культурних проектах, мистецьких виставках в Україні і за рубежем, а тепер і галичани матимуть змогу ознайомитися з їх творчим доробком.

Автор: Любов Бойко.

Expeditions

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідницька експедиція Заповідника. Науковим консультант...

28 Mar 2011 Hits:2961

Read more

Architecture

The Castle of Halych

The prominent historian, one of the researchers of ancient Halych A. Petrushevych considered, that t... Read more

05 Apr 2011 Hits:14753

Churches of the Karmelits

In the war-time in 1655 the church and the buildings of the monastery were blasted and emptied. The ... Read more

02 Apr 2011 Hits:14681

The Churche of the Nativity

Nobody of researchers was lucky enough to set the date of the constructions of the church, although ... Read more

02 Apr 2011 Hits:1210