Фотовиставка Ірини Свйонтек

Чергова виставка відкрилася в Галереї мистецтв Національного заповідника «Давній Галич». На ній представлено фотосвітлини авторства Ірини Свйонтек. 

40 років медик за фахом Ірина Свйонтек займається художньою фотографією. На світлинах – одяг, вишивка чотирьох етнографічних районів Івано-Франківщини: Гуцульщини, Бойківщини, Покуття, Опілля. Є також підбірка світлин зі зразками лемківського вбрання.

Доробок І. Свйонтек – у двох виданих фотоальбомах (незабаром побачить світ третій), хоч, звичайно, цікавих світлин назбирається не на одне видання. Пані Ірина фіксує культуру нашого народу, що дійшла до нас з сивої давнини і збереглася в інтер’єрі народного житла, саморобних ужиткових виробах, зразках одягу, вишивці тощо. Як зазначив на відкритті фотовиставки генеральний директор-науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, ми нікому нічого не повинні доказувати, а лише показувати, яка красива наша пісня, вишивка, який чудовий одяг, які талановиті люди. До слова, гармонійно доповнили атмосферу свята пісні у виконанні вокального жіночого ансамблю «Ярославна» з Крилоса (художній керівник Ганна Сорочинська) та фольклорного гурту «Традиція» з Бурштина. 

Автор: Власна інформація.

Expeditions

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідницька експедиція Заповідника. Науковим консультант...

28 Mar 2011 Hits:3373

Read more

Architecture

The Castle of Halych

The prominent historian, one of the researchers of ancient Halych A. Petrushevych considered, that t... Read more

05 Apr 2011 Hits:14910

Churches of the Karmelits

In the war-time in 1655 the church and the buildings of the monastery were blasted and emptied. The ... Read more

02 Apr 2011 Hits:14852

The Churche of the Nativity

Nobody of researchers was lucky enough to set the date of the constructions of the church, although ... Read more

02 Apr 2011 Hits:1387